Halı Yıkama Makinası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Demirkaya Makina

Şunu unutmayınız ki, halı yıkama makinası alırken belli başlı hususlara dikkat etmemiz gerekmektedir.

1- Halı yıkama makineniz tamamıyla paslanmaz çelik olan kromdan üretilmelidir. Ne yazık ki sektörü bilmeyen müşterilerimiz, düşük fiyat tuzağına aldanarak, demirden üretilmiş makinalar satın almakta, bu halı yıkama makinaları ise, en fazla 1-1,5 sene içerisinde paslanarak işlevini kaybetmektedir.

2- Halı yıkama makinası alırken, kesinlikle Çin'den ithal yedek parça ya da motor kullanılmadığından emin olunmalıdır. Çünkü bu parçalar sürekli arıza çıkarmakta, yıkamacıya dert açmaktadır. Her ne kadar garanti adı altında sunulsa da verimlilikleri çok düşük olduğu için performansı zayıf olmaktadır. 3- Satın alacağınız halı yıkama makinaları, her tür yıkamaya programlanabilir olmalıdır.

Bildiğiniz gibi piyasada onlarca halı çeşidi bulunmakta, farklı ebat ve özelliktedir. Bu sebeple satın alacağınız halı yıkama makinaları, özellik olarak bu farklılıklara uygun olmalıdır.

4- Satın alacağınız halı yıkama makinaları fırça sayısı, işlevi ve kalitesi önemlidir. Kullanacak olduğunuz fırçalarn özenle seçilmesi gerekmektedir. Unutmayın, kaç adet fırça kullanılacağı, bu fırçaların sertlik ve incelik oranları vb. hususlar oldukça önemlidir. 5- Satış sonrası hizmeter.

Bir Halı yıkama makinası almak kadar; bakım, gerektiğinde tadilat, gerektiğinde ise teknik servisi oldukça önemlidir. Ergin Makina olarak bizden satın aldığınız halı yıkama makinası için teknik ekibimiz istediğiniz yerde makinanızı kurup, size gereken eğitimi sunacaktır.


 Adana halı yıkama makinası